pitbulls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
pitbulls

dogs
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Предпочитана храна

Go down 
+5
BBB
Admin
Jordan staff
Yurgen
mitaksi
9 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 10:58 am

Аз лично съм против свинското, доста е вредно. Не само за куче, но и за хората също.
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 11:24 am

BBB написа:
Аз лично съм против свинското, доста е вредно. Не само за куче, но и за хората също.
Така е да...аз го обичам но на живоптното не бих давал. А бе друго си е свинско и винско, но не трябва да се прекалява.
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 11:43 am

mitaksi написа:
BBB написа:
Аз лично съм против свинското, доста е вредно. Не само за куче, но и за хората също.
Така е да...аз го обичам но на живоптното не бих давал. А бе друго си е свинско и винско, но не трябва да се прекалява.
:lol: Така си е.
Предпочитам винце с рибка.
Малко хора следят коя храна е вредна.
А кучо си го обърнах на пилешка каймичка с ориз и зеленчуци, всичко варено и съм по-доволна отколкото като папкаше гранулки.
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 12:09 pm

BBB написа:
mitaksi написа:
BBB написа:
Аз лично съм против свинското, доста е вредно. Не само за куче, но и за хората също.
Така е да...аз го обичам но на живоптното не бих давал. А бе друго си е свинско и винско, но не трябва да се прекалява.
:lol: Така си е.
Предпочитам винце с рибка.
Малко хора следят коя храна е вредна.
А кучо си го обърнах на пилешка каймичка с ориз и зеленчуци, всичко варено и съм по-доволна отколкото като папкаше гранулки.
истината винаги е някъде по средата и гранула и месце-телешко пилещко и субпродукти.
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 12:13 pm

Въпрос на предпочитания.
Но никога не бих дала на куче свинско месо или картофи. За мен това е престъпление. Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 12:24 pm

BBB написа:
Въпрос на предпочитания.
Но никога не бих дала на куче свинско месо или картофи. За мен това е престъпление. Evil or Very Mad
о, картофи , боб, зеле такива неща никога. Въпреки че за зелето има протоиворечиви мнения.
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 12:27 pm

mitaksi написа:
BBB написа:
Въпрос на предпочитания.
Но никога не бих дала на куче свинско месо или картофи. За мен това е престъпление. Evil or Very Mad
о, картофи , боб, зеле такива неща никога. Въпреки че за зелето има протоиворечиви мнения.
Аз зеле даже и на зайчето си не давам. Издува стомаха и причинява колики.
А си представям ако си храниш кучето с боб и леща :lol:
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 12:36 pm

ще взема е отделан тема или пост да напиша какво е недопустимо да се дава на кучета, защото има хора които дават абсолютно всичко, огромна грешка No
А също така за мен кокалите са мног опаснои , всички и меки и тем подобни глезотии, хрущяли - да , но кокали Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 12:40 pm

mitaksi написа:
ще взема е отделан тема или пост да напиша какво е недопустимо да се дава на кучета, защото има хора които дават абсолютно всичко, огромна грешка No
А също така за мен кокалите са мног опаснои , всички и меки и тем подобни глезотии, хрущяли - да , но кокали Evil or Very Mad
Аз даже и хрущяли не давам. Не одобрявам гризкането на кокалче, защото е безсмислено. Като му се гризка има чудесни пресовани кокалчета по зоомагазините.
Дори още при първите ходения на вет, той категорично забрани да му се дават каквито и да било кокалчета, костички, кости и тем подобни.
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 12:50 pm

BBB написа:
mitaksi написа:
ще взема е отделан тема или пост да напиша какво е недопустимо да се дава на кучета, защото има хора които дават абсолютно всичко, огромна грешка No
А също така за мен кокалите са мног опаснои , всички и меки и тем подобни глезотии, хрущяли - да , но кокали Evil or Very Mad
Аз даже и хрущяли не давам. Не одобрявам гризкането на кокалче, защото е безсмислено. Като му се гризка има чудесни пресовани кокалчета по зоомагазините.
Дори още при първите ходения на вет, той категорично забрани да му се дават каквито и да било кокалчета, костички, кости и тем подобни.
Правилно!Хрущялите и желатина са полезнои за ставите Very Happy
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 12:55 pm

mitaksi написа:
BBB написа:
mitaksi написа:
ще взема е отделан тема или пост да напиша какво е недопустимо да се дава на кучета, защото има хора които дават абсолютно всичко, огромна грешка No
А също така за мен кокалите са мног опаснои , всички и меки и тем подобни глезотии, хрущяли - да , но кокали Evil or Very Mad
Аз даже и хрущяли не давам. Не одобрявам гризкането на кокалче, защото е безсмислено. Като му се гризка има чудесни пресовани кокалчета по зоомагазините.
Дори още при първите ходения на вет, той категорично забрани да му се дават каквито и да било кокалчета, костички, кости и тем подобни.
Правилно!Хрущялите и желатина са полезнои за ставите Very Happy
Може, не споря. Но все пак може да е някой по твърд хрущял и да стане нещо. По-добре да не давам, за по-сигурно.
Пък и моя специално сега сменя зъбки и не ми се рискува с твърди храни.
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 1:02 pm

BBB написа:
mitaksi написа:
BBB написа:
mitaksi написа:
ще взема е отделан тема или пост да напиша какво е недопустимо да се дава на кучета, защото има хора които дават абсолютно всичко, огромна грешка No
А също така за мен кокалите са мног опаснои , всички и меки и тем подобни глезотии, хрущяли - да , но кокали Evil or Very Mad
Аз даже и хрущяли не давам. Не одобрявам гризкането на кокалче, защото е безсмислено. Като му се гризка има чудесни пресовани кокалчета по зоомагазините.
Дори още при първите ходения на вет, той категорично забрани да му се дават каквито и да било кокалчета, костички, кости и тем подобни.
Правилно!Хрущялите и желатина са полезнои за ставите Very Happy
Може, не споря. Но все пак може да е някой по твърд хрущял и да стане нещо. По-добре да не давам, за по-сигурно.
Пък и моя специално сега сменя зъбки и не ми се рискува с твърди храни.
ооо рано е да...пък и живо и здраво да няма приобелм с кости и други гадости.
Мненеито ми беше препоръчително просто, така да се каже пожелателно alien
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 2:55 pm

Ами според мен....картофите са много хранителни и от тях се качват килограми...обаче за кучета не са много подходящи...Затормозяват стомаха им...и са много тежка за тях храна...а за костите да не говорим...изобщо няма смисъл да обсъждаме...Аз никога не съм им давал и няма да го направя...много ОГРОМНИ кучета са умирали от една малка костица... Exclamation така,че никога няма да им давам...иначе големи телешки кокали,за малки кучета са добре...само ги гризът и не могат да погълнат нищо,а и си точат зъбите...
А попринцип бях чел вчера но не мога да си спомня къде,че кокали могат да се дават след 6месечна възраст...
Но за мен това е недопустимо...
Поздрави!!
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 4:02 pm

gulev_1991 написа:
Ами според мен....картофите са много хранителни и от тях се качват килограми...обаче за кучета не са много подходящи...Затормозяват стомаха им...и са много тежка за тях храна...а за костите да не говорим...изобщо няма смисъл да обсъждаме...Аз никога не съм им давал и няма да го направя...много ОГРОМНИ кучета са умирали от една малка костица... Exclamation така,че никога няма да им давам...иначе големи телешки кокали,за малки кучета са добре...само ги гризът и не могат да погълнат нищо,а и си точат зъбите...
А попринцип бях чел вчера но не мога да си спомня къде,че кокали могат да се дават след 6месечна възраст...
Но за мен това е недопустимо...
Поздрави!!
А по въпроса с хляба какво ще кажеш?
Трябва ли да им се дава?
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 4:53 pm

Аз давам черен хляб...но по 1 филийка като добавка към гранули,или ориз или месо...и през ден им давам по 1 филийка намазана със сурова кайма....незнам дали е вредно...но и без това породата предпочита сурово месо...Аз попринцип не съм им давал никога сурово месо...само по-малко кайма...а хляб...ВИНАГИ черен и то по 1 филия,но не във всяко ядене...
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 4:56 pm

gulev_1991 написа:
Аз давам черен хляб...но по 1 филийка като добавка към гранули,или ориз или месо...и през ден им давам по 1 филийка намазана със сурова кайма....незнам дали е вредно...но и без това породата предпочита сурово месо...Аз попринцип не съм им давал никога сурово месо...само по-малко кайма...а хляб...ВИНАГИ черен и то по 1 филия,но не във всяко ядене...
С риск да ме обвиниш пак, че се заяждам с теб ще ти кажа.
Първо в черния хляб има какви ли не боклуци и оцветители, за да му докарат черния цвят.
Второ за суровата кайма...живеем в България и не се знае каймата от какво е направена, аз и за това я варя, за да се махнат бацилите.
На мнение съм че всякакъв вид месо трябва да мине първо през термична обработка, защото не се знае от къде е внесено.
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 4:59 pm

А когато каймата е домашно производство и е минала през ВЕТ и знам от къде идва...???
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 5:04 pm

gulev_1991 написа:
А когато каймата е домашно производство и е минала през ВЕТ и знам от къде идва...???
Абе да ти кажа честно колкото и да е домашно проиводство. Прочети малко за тениите. Едно животно може да е само преносител и да не се разбере, че има.
Все едно ти да ядеш сурово месо и да кажеш че няма никакъв риск за теб.
За каймата съм склонна да се съглася, но не вярвам че вие си произвеждате черния хляб.
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 5:05 pm

Ми,че то по Вашето мнение излиза,че щом хляба е с оцветители...тогава не тряабва да даваме на кучетата и зеленчуци и плодове,защото не знаем колко тор и добавки има в тях...не тряабва да им даваме и нищо друго,защото всичко в днешно време се приготвя така...ами щом на кучето не можем да даваме черен хляб...ние какво да ядем забога...???може би Вие сама си приготвяте всичко,което ядете...?
Благодаря
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 5:09 pm

gulev_1991 написа:
Ми,че то по Вашето мнение излиза,че щом хляба е с оцветители...тогава не тряабва да даваме на кучетата и зеленчуци и плодове,защото не знаем колко тор и добавки има в тях...не тряабва да им даваме и нищо друго,защото всичко в днешно време се приготвя така...ами щом на кучето не можем да даваме черен хляб...ние какво да ядем забога...???може би Вие сама си приготвяте всичко,което ядете...?
Благодаря
Това ти го обясниха едни хора, в един друг форум, които наистина уважавам и знам че разбират.
Ако както виждам си приел майтапа ми за истина да правиш сандвичи на кучето, което е безумие просто.
В крайна сметка всеки сам избира с какво да си храни кучето. Пък и не ми се спори с човек, който преди месец не знаеше с какво да го храни.
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 5:13 pm

''Човек се учи докато е Жив...''
Благодаря и поздрави!
пп:моля да не се принасяме от ''други форуми''...сега си тук..като искаш пиши си с хората ,който толкова много ''уважаваш'' в другия форум...никой не те задържа на сила...
Благодаря и поздрави..(не се заяждам...)
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 5:19 pm

gulev_1991 написа:
''Човек се учи докато е Жив...''
Благодаря и поздрави!
пп:моля да не се принасяме от ''други форуми''...сега си тук..като искаш пише си с хората,който толкова много ''уважаваш''...никой не те задържа на сила...
Благодаря и поздрави..(не се заяждам...)
Темата е хранене, не с кои друга хора можем да си пишем.
Ако искаш ми застани на челна стойка и пак няма да ме убедиш, че сандвича е подходяща храна за питбул или стаф.
А още повече не одобрявам да се дава на кучето каквото ти хрумне.
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 5:21 pm

Че кои е казал,че приготвям на кучето сандвичи...???мажа филия с кайма...това ако е сандвич... :lol: храня я предимно с гранули...месо...казах,че Понякога давам хляб...а когато го давам е с кайма...
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 5:27 pm

gulev_1991 написа:
Че кои е казал,че приготвям на кучето сандвичи...???мажа филия с кайма...това ако е сандвич... :lol: храня я предимно с гранули...месо...казах,че Понякога давам хляб...а когато го давам е с кайма...
Ами филийка намазана с кайма е сандвич и се казва"принцеса", аз поне така знам.
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 EmptyСря Мар 21, 2007 5:32 pm

Също давам на малката и сварена прясна риба от язовира..Страшно много я обича... Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
Sponsored content





Предпочитана храна - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предпочитана храна   Предпочитана храна - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Предпочитана храна
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
pitbulls :: Ветеринарен кабинет и хранене :: Хранене-
Идете на: