pitbulls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
pitbulls

dogs
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Питбулите...-кучета или убийци...?

Go down 
+4
darklady
mitaksi
Yurgen
Jordan staff
8 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyСъб Мар 03, 2007 12:58 am

''Въпреки малките си размери и донякаде невинна външност питбулите са опасни. Самият аз,мога да кажа, че този домашен любимец не е подходящ за всеки. Ако искате куче, с което можете да си играете и да разхождате без притеснението, че ще се сбие или пък ще охапе някой - то тогава едва ли питбулът е най-доброто решение. С него не можем да се отнасяме като с плюшена играчка.

Много хора отглеждат тази порода само и единствено с една цел - кучешки бой. Аз лично не го одобрявам, мисля че е ужасно пък и страхът, че може да загине след всяка битка е неизбежен. Да използваш домашния си любимец за подобни цели е отвратително!

Питбулите са кучета, които не се отказват от целта си. Веднаж захапят ли - не пускат, докато не убият или докато не бъдат убити. Мога да разкажа как видях един питбул да убива една котка. Просто я видя в двора, нападна я и без усилия и счупи врата. След това най-спокойно се прибра, все едно, че нищо не се е случило. Това не е първата подобна случка, а и най-вероятно няма да е последната. Ако смятате, че можете да се справите с отглеждането на този "звяр", то тогава ви желая успех, но да знаете - никак не е лесно! ''
автор:Илия Станев
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
Yurgen
напреднал
напреднал
Yurgen


Брой мнения : 52
Registration date : 13.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyСъб Мар 03, 2007 5:58 pm

Питбулите не са за всеки . За това и има толкова питбули без дом , изоставени от уж добрите си стопани
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyНед Мар 04, 2007 12:58 am

Така е!!!Според мен дори и всички кучета от типа-БУЛ не са за всеки,или поне НЕ за тези,които ще си взимат куче за първи път или искат да си имат просто-''кученце''!!Тази порода и всички кучета-''БУЛ'' са страхотни любимци,ако се заемеш със спциализацията и възпитанието на тези упорити ''дяволчета'' cheers още от съвсем малка възраст...Защото,ако на едно куче именно от тях не му е обърнато достатъчно вниманиее докато е било малко и не се е социализирало....то то е: БОМБА СЪС ЗАКЪСНИТЕЛ...
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyПон Мар 05, 2007 12:25 pm

Този Илиян Станев, който е писал това явно не е много наясно с породата АПБТ, особено в частта за охапването на някой Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
darklady
Admin
darklady


Брой мнения : 128
Registration date : 13.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyПон Мар 12, 2007 10:32 am

Лошото е , че има хора които си вземат куче, а после го гонят на улицата, както се случи преди 1-2 месеца с едно небезизвестно куче
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyПон Мар 12, 2007 12:30 pm

Абе двустранно е,не може да се каже,че пита не е за всеки!То и пудела не е за всеки...зависи кои какво цели с отглеждането на това куче...какво иска да постигне...Аз лично знам много кротки питове,които ги разхождат баби,така че не може да се отговори еднозначно!
Все пак винаги трябва да се има едно на ум с тази порода и да се отглежда внимателно
Върнете се в началото Go down
darklady
Admin
darklady


Брой мнения : 128
Registration date : 13.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyПон Мар 12, 2007 12:33 pm

Според мен трябва да се има предвид, че стопанина трябва да може да контролира кучето си , без значение от коя порода е
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyПон Мар 12, 2007 12:35 pm

darklady написа:
Според мен трябва да се има предвид, че стопанина трябва да може да контролира кучето си , без значение от коя порода е
Разбира се cheers това е най-важното особенно като се има напредвид,че пита е потенциално опасен към други кучета,което обаче не противоречи на горния ми пост
Върнете се в началото Go down
darklady
Admin
darklady


Брой мнения : 128
Registration date : 13.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyВто Мар 13, 2007 12:53 pm

Смятате ли , че може да се преборим с това стопани да изоставят кучетата си на улицата. Това не важи само за питбули и роднините им от породи "бул", а за всякакви кучета. Преди време видях едно чао-чао да се разхожда безстопанствено в квартала (по-късно изчезна и явно някой добър човечец го беше прибрал) въпросът е: Защо трябва да се подчиняваме на модата да имаме куче, което после поради ред обстоятелства ще изоставим на улицата? Особено голям е проблема при големита по размери породи. Стопаните им осъзнават , че прищявката на лигавите им дечица да имат дог например им излиза солено и - марш на улицата. Виждала съм много бездомни породисти кучета- картинката не е никак приятна.
Върнете се в началото Go down
nug
специалист
специалист
nug


Брой мнения : 101
Age : 36
Localisation : Pazardjik City
Registration date : 26.03.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyВто Мар 27, 2007 3:58 pm

ФАКТИ: Още с появата на първите питбули в България през 90-те години на 20-ти век не закъсня и тяхната лоша слава, която и до ден днешен ги съпътства през нелекия им живот. Появата им, както и всичко ново и непознато беше съпътствана с митове, които предавани от уста на уста се отдалечаваха все повече от истината за тези кучета. Днес, почти 20 години след пристигането на първия Американски питбул териер в България, повечето хора все още нямат реална представа за това куче. Защо това е така ли? Нека всеки отговори сам за себе си, след като прочете това.

Преди да разгледаме отличителните качества на породата е необходимо да уточним няколко много важни неща. Ако искате наистина да разберете същността на характера на тези животни, то забравете досегашния си опит с кучетата, колкото и разнообразен и богат да е той. Това куче не е като другите. То е куче - да. До тук свършват приликите със себеподобните му! Селекциониран в условия, идентични с гладиаторските битки в древния Рим – питбула спокойно може да се нарече жертва на човешката жестокост. Борбите с диви животни са били неговата първоначална цел. В булбейтинга (бой с бикове) и беърбейтинга (бой с мечки) питбулите, редом до дивите животни са служели за забавление на жадната за смърт и кървави зрелища тълпа. Много кучета са намирали смъртта си на ринговете. Оцелелите са били скъпо оценявани и са продължавали рода, а мъртвите са едно от нещата, с които човечеството няма причина да се гордее. След забраната през 18-ти век за организиране на борби с диви животни и бикове, питбула продължава да се бие, но вече със себеподобните си. В цивилизования свят вече са забранени боевете с кучета, но уви – те все още продължават, дори и извън закона. От този начин на живот в питбула са се оформили двете му отличителни черти – изключително добро отношение към хора, били те и непознати и непоносимост към себеподобни, особено от същия пол. Никой не се е интересувал толкова от външния вид на кучетата – цвят, стойка, захапка и т.н. Единственото важно нещо е било те да се бият до последен дъх и да имат воля за победа дори когато ги напускат последните искрици живот. Въпреки, че с нелегалните кучешки борби в днешно време се занимава сравнително ограничен кръг от „хора”, трябва да се отбележи, че все още приятелското отношение към непознати, взривната агресия към себеподобни и изключително мощната захапка са отличителните черти на тази порода. Има разбира се и изключения – питбули, които са напълно социализирани с другите кучета, такива които са на служба в армията, полицията, спасителни кучета, водачи на незрящи и т.н. но все още те са само изключения. Не мислете, че щом малкото ви 4-месечно питбулче си играе с немската овчарка на съседа, когато стане на около година и половина няма да се събуди инстинкта му за атака на себеподобни. НИКОГА не забравяйте как е селекционирана тази порода!

Митичната жестокост на питбулите към хората, която понякога умишлено бива доукрасявана от медиите в днешно време е коренно различна от истината за породата. Обществото не е виновно за това, че не знае истината. Виновно е, ако не иска да я научи. Виновно е, ако позволява да бъде манипулирано и заблуждавано и си търси лесен враг, който може да бъде обвинен, без да има възможност да се защити. Виновно е, ако си заравя главата в пясъка. Която и статистика да погледнете за нападения на кучета срещу хора, ще видите нещо, на което по всяка вероятност доста ще се учудите. Питбулите са на едно от последните места!?! Точно така, въпреки общественото мнение има много по-голяма вероятност да ви нападне куче от която и да е друга порода, отколкото питбул. Всъщност на никой не му се вярва, че кучето с най-мощната захапка е изключително неподходящо за куче-пазач. Страшилището за себеподобните си се държи като разглезено коте пред непознати и не е никак трудно да бъде подкупен и без лакомство.

Никой сериозен любител на породата не отрича нейната агресивност към други кучета, но нека си зададем някои доста неудобни въпроси. Кой организира кучешките борби? Питбулите, може би? Едва ли. Кой печели от борбите? Какво представляват животните след битка … ако оживеят разбира се? Ако дадена порода бъде забранена, хората ще заживеят ли по-добре? Ако нямаше питбули или дори изобщо никакви кучета, нямаше ли да се намери друг начин за задоволяване на нечии вълчи страсти? Имаме ли право да обвиняваме животните за собствената си жестокост? Ако Вашият питбул е винаги на повод, а на някой кучето е на 300 метра от него кой е по-безотговорен? След като имаме право да караме излишно мощни коли, от които по пътищата само за един месец загиват толкова хора, колкото не са загинали от нападения от всякакви породи кучета за цял век, защо си мислим, че забраняваме дадена порода и заживяваме в рая? Кой убива – оръжието или човека, който натиска спусъка? Истината понякога не е приятна, но след като човек има претенцията, че е най-разумното същество на тази планета, би трябвало да има смелостта да се изправи срещу безспорните факти и да ги приеме!

В памет

На всички питбул - териери, умрели в кучкарници и изолатори,
приспани, само защото са родени от нарочената порода;
прекарали живота си, оковани навън само с варел като дом;
размножавани в клетки;
само за да бъдат вързани и изоставени в пусти сгради
когато вече не са необходими;
дрогирани, за да издържат;
умрели в битка, разкъсани на парчета, оставени да умрат сами мъчително;
хвърлени смъртно наранени върху купове с тела, за да умрат;
използвани като примамка, с извадени с клещи и без упойка зъби,
за да не наранят титуляра за битки;
жертвани, защото не могат или не искат да се бият;
застреляни, промушени, хвърлени през прозореца
и обесени, защото не са достатъчно борбени;
простреляни в гръбнака или изоставени да умрат
от жажда, глад и терор;
всички вие, хвърлени в огъня - простете на нас хората...

Почивайте в мир!


by http://pitbull-bg.org/
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyВто Апр 03, 2007 4:31 pm

Питбулите...-кучета или убийци...? 27214_005
Това е самата истина...
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: дса   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyВто Апр 03, 2007 5:26 pm

за цитата че некаф пит убил котка , искам да кажа че това може го направи и дакел .. !!! дори мога да кажа че хъскитата мразат котки много повече от питове lol!
Върнете се в началото Go down
darklady
Admin
darklady


Брой мнения : 128
Registration date : 13.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyСря Апр 04, 2007 9:44 am

Jordan staff написа:
Питбулите...-кучета или убийци...? 27214_005
Това е самата истина...
това е много яко!!!
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyСря Апр 04, 2007 9:50 pm

Хора...вижте...днес както си се разхождах със Сънката на плажа срещнах една млада жена със страшно красив стаф,който е 10000пъти по-добър от някои други... old man Та с нея като си говорехме,че тази порода както и питовете е страхотна...те могат да бъдат страшни компаниони и чудесни домашни любимци...той стафа и страхотен...!Тегло 45 кг...страхотен просто...и със Съката голяма игра падна... dog И както наще герои си играят...по едно време една друга жена пристига с куче (така наречената и измислена порода ''Канадси вълк''немска овчарка)без повод!!! taz И както си играят със Сънката нейният от прекалено любопитство...(както знаете те са мн любопитни)и той хукна към Немската,но БЕЗ АГРЕСИЯ...стояха няколко секундии се душиха-и 2те мъжки и по едно време ''КАнадският вълк'' като захапа стафа по бедрото не го пуска!!! taz Страшно много се ядосах!!!и стафа като се обърна...като увисна на врата на Вълка...щеше да го удуши...!!(а от страна на стопанина на вълка...никаква реакция!!!)!!Кажете ми при тая ситуация,кое куче е виновно и кои стопанин е виновен!!!???
Нашите кучета не са виновни!!!Виновни са стопаните!Та разтървахме ги и като си продължих разговора,че Созополските хора хич не обичат кучета-камо ли пит или стаф...тя ми каза,че те са озлобени поради това,че постоянно по новините пускат някви измислени историй...кои кой нахапал...незнам си кво...!!!Даже вчера е имало пак филм за питовете и стафовете,който ги представя в лоша светлина!!!-това го каза тя...
ТА КОИ Е ВИНОВЕН В ТАЗИ СИТУАЦИЯ..?АМИ АКО СТАФА ИМАШЕ НАМОРНИК...КВО...???ВЪЛКА ЩЕШЕ ДА МУ СКЪСА ЧАСТ ОТ БЕДРОТО!!!И КОЙ Е ПО ВИНОВЕН...?
Благодаря!!
п.с:нашите кучета са страхотни!!
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
Yurgen
напреднал
напреднал
Yurgen


Брой мнения : 52
Registration date : 13.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyСря Апр 04, 2007 11:42 pm

Тегло 45 кг

виж стандарта на АСТ и виж дали въобще това е стаф.
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyСря Апр 04, 2007 11:46 pm

Еми аз попитах...и ми казаха,че всички кучета са различни..важното е да са внушителни,но не дебели!!Мога да направя и снимка...но не съм сигурен кога...
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
redy
ентусиаст
ентусиаст



Брой мнения : 13
Registration date : 29.03.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 1:27 pm

Jordan staff написа:
Еми аз попитах...и ми казаха,че всички кучета са различни..важното е да са внушителни,но не дебели!!Мога да направя и снимка...но не съм сигурен кога...



Forum na APBT a moderatora si slozil avatar na AST i kazwa 4e haresva pitowe prili4asti na AST Sleep ....ka6ata e pylna , abe lape6ki forum Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 1:29 pm

Ем моята любима порода е америкаснски стаф териер!!!Тва си е...питбула много го уважавам...просто искам да помогна! Exclamation
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 1:32 pm

А относно питовете приличащи на стаф...споделяме това мнение с Митакси... bounce
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 1:35 pm

redy написа:
Jordan staff написа:
Еми аз попитах...и ми казаха,че всички кучета са различни..важното е да са внушителни,но не дебели!!Мога да направя и снимка...но не съм сигурен кога...



Forum na APBT a moderatora si slozil avatar na AST i kazwa 4e haresva pitowe prili4asti na AST Sleep ....ka6ata e pylna , abe lape6ki forum Evil or Very Mad
доколкото ми е известно форума е за питбули и няма ограничения за аватарите Question
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 2:36 pm

redy написа:
Jordan staff написа:
Еми аз попитах...и ми казаха,че всички кучета са различни..важното е да са внушителни,но не дебели!!Мога да направя и снимка...но не съм сигурен кога...



Forum na APBT a moderatora si slozil avatar na AST i kazwa 4e haresva pitowe prili4asti na AST Sleep ....ka6ata e pylna , abe lape6ki forum Evil or Very Mad
Еми като е "лапешки" намерил си точното място за изява Razz
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 2:40 pm

А и форумът има и подразделение АСТ..така,че всеки си избира любимият аватар...всеки си има любимо подразделение за своята порода! Exclamation old man
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
darklady
Admin
darklady


Брой мнения : 128
Registration date : 13.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 3:32 pm

Аз като никво куче не съм си сложила мен в кво ще ме обвините се чудя...
Върнете се в началото Go down
darklady
Admin
darklady


Брой мнения : 128
Registration date : 13.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 3:32 pm

може би тряя отида в женския феминиски форум
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? EmptyЧет Апр 05, 2007 3:36 pm

Сигурно... Mad Не мога да разбера отношението на някои хора...ти искаш да направиш всичко по -добре за да се чувстват по-добре...а те!!! banghead
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
Sponsored content





Питбулите...-кучета или убийци...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питбулите...-кучета или убийци...?   Питбулите...-кучета или убийци...? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Питбулите...-кучета или убийци...?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
pitbulls :: Общ раздел :: Лафче-
Идете на: