pitbulls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
pitbulls

dogs
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 За регистрацията в МФК

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
agalina
ентусиаст
ентусиаст



Брой мнения : 11
Localisation : Bg
Registration date : 17.05.2007

За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК EmptyЧет Май 17, 2007 1:19 pm

Момчета ,много хубаво е че на ползу породу говорите по тел с г-на Хлебаров и той ви казал ,че ще се регистрира породата в МФК(FCI).Обаче - има една мааалка подробност ,която вие пропускате ,а господина я знае перфектно.Как се регистрира порода там- първо се създава научно обоснован и практически проверен Стандарт на породата в националния клуб по породата в страна по произход на породата ,после той се приема от Националната киноложка организация и тя го представя на съответната Международнa киноложка федерация- в случая не знам защо всички назовате МФК .Нека остaвим тази международна федерация да регистрира най-първо исконната българска аборигенна порода овчарско куче, пък тогава да мисли за АМЕРИКАНСКИЯ пит бул териер....
Господинът вероятно е цитирал, с добри намерения, едни напъни на едни аржентински хорица да регистрират любимата порода в европейската кин.организация , но това само по себе си е смехотворно поради ред причени - на първо място Aржентина не е страната на произхода на порoдата ,после стандарта ,който прочетох ,предлаган от тях е смешен микс от 2та стандарта на американските 2 организации плюс някакви други неща и трето- ако изобщо има друга страна ,която да оспорва - и то след почти век - произходът на породата - то е ирландско-британската следа- където знаете тази порода има известни проблеми с закона и четвърто- не ви е необходимо пордата за е регистрирана в FCI , за да имате клуб.Има клубове за какво ли не - регистрирани съдебно - за любителите на ягоди и на камъчета от мрамор например...Важното е в случая да знаете за какво ви е този клуб - а именно - какво ще стане от деня първи и втори след съдебната регистрация на любителите на питове .Какво ще правите там и защо..И срещу какво ще се изправите и как точно..И докъде ви стиска и кого познавате ..И дали наистина това ви трябва и до колко..
А - да не забравя - дето щели да издавате родословия- такива има право да издава само национален клуб и да ги заверява съответна федерация ,където той е член..
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК EmptyЧет Май 17, 2007 3:06 pm

еми добре че им го написа, това ако име го е казал Хлебаров, е най-опашата лъжа хахаха, още с пускането на тема за регване на породата във ФЦИ ми беше невероятно смешно.
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК EmptyПон Сеп 10, 2007 5:15 pm

къде е Хлебаоров с обещанията си, а ти бе стафф йордан...къде ти е породата бе, нещастни
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК EmptyСря Сеп 19, 2007 9:26 am

Тука...тука и ти се присмива на простоумния акъл...
Не искам да контактувам с хора,който дори и собствените си кучета не могат да определят какви са...Тигрови ли...улични ли...или някакви тигрови песчета...
ПоЗдраВи Митака...Не се ядосвай...
Късмет с отглеждането на ''стафа''...


Последната промяна е направена от на Нед Окт 07, 2007 2:00 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК EmptyЧет Сеп 20, 2007 4:11 pm

Jordan staff написа:
Tuka...tuka i ti se prismiva na prostoumniq akyl...
Ne iskam da kontaktuvam s hora,koito dori i sobstvenite si ku4eta ne mogat da opredelqt kakvi sa...Tigrovi li \,mastii li,stafove li ili nqkvi tigrove pes4eta....
Pozdravi....
Kysmet s otglejdaeto na ''stafa''
Eй глупак смотан, виж си твойто куче и тогава говори, бе смотаняк нещастен.
А на Хлебаров мога да му се присмивам аз единствено, защото никога , ама никога няма да регоистрира пит-а като порода.
Само за сведение мога да ти кажа , че кучето ми е тигров АСТ.
Като не искаш да контактуваш защо го пртавиш бе селянин смотан.
Май мне сис помняш как се беше осрал в дог.бг, но ако не си спомняш, аз мога да ти напомня.
Май мног обързо забрави кой ти даваше съвети и препоръки, малко интригантче.
Я си покажи стафа ли, пита ли който гледаш..пкажи си руския родословен стаф...хайде...
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК EmptyВто Окт 02, 2007 11:36 am

Много си лабилен бе....Ако така избухваше за всяко нещо... Razz хаха...май те засегнахме.Истината боли.....Я докажи,че кучето ти е ''амстаф''...Айде де...Документи...Това онова?
А за моята кучка...да,расте ли расте...Като се замисля,абе стана много красива...Защо ли пък да ти давам нейни снимки...? silent Интригант...по скоро си търся правата и се защитавам,отколкото да интригантствам....а и на кого му е нужно?
И ти си ''първи приятел'' с много хора нали...ама и ти се осираш ''налево-надесно''...
Офф...моля ти се бре човек-овладей се малко...Тогава отново пиши...Със сигурност ще ти дам снимки!
Успех и дано не ме разочароваш!
Wink


Последната промяна е направена от на Нед Окт 07, 2007 2:02 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК EmptyВто Окт 02, 2007 1:34 pm

Jordan staff написа:
Много си лабилен бе....Ако така избухваше за всяко нещо... Razz хаха...май те засегнахме....Я докажи,че кучето ти е ''амстаф''...Айде де...Документи...Това онова?
А за моята кучка...да,расте ли расте...Като се замисля,абе стана много красива...Защо ли пък да ти давам нейни снимки...? silent Интригант...по скоро си търся правата и се защитавам,отколкото да интригантствам....а и на кого му е нужно?
И ти си ''първи приятел'' с много хора нали...ама и ти се осираш ''налево-надесно''...
Офф...моля ти се бре човек-овладей се малко...Тогава отново пиши...Със сигурност ще ти дам снимки!
Успех и дано не ме разочароваш!
Wink
Ей жалък тъпанар, това е най-мекото, с коеот мга да те нарелка, аи понеже тука не се цензурира много, мога и да те нахраня още, но за какво ли?
Не си ти никой на който аз да доказвам каквото и да било. Интригнат можеш да нарича на някой от връстниците си - охо бохо. Не ми се мисли какви лайна беше забъркал в дог.бг, аз в интриги не съм участвал за твое сведние, ако не вярваш поинтересувай се, Гулев.
Чакам с гплямо невтърпение да публикуваш снимки на твоята отраснала кучка да е жива и здрава да видят барем хората какви "стафове" си внесъл от русия, помочко.
Не знам кои сте вие дето ме засегнахто, но мие мног интересно да кажеш..айде ходи да се бориш с проблемите си и чакам снимки.
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК EmptyВто Окт 02, 2007 2:59 pm

Митака...Незнам какво да ти кажа бе човек...направо ме сразяваш с твоя богат на толкова много български думички...
Благодаря ти за пожеланията-дано да са от сърце...Не се интересувам,''кой-кум,кой-сват,кой на булката-брат''...Разбираш ли...Просто тези смешни скандалчета,които ти все още се опитваш да създаваш около моята персона-Ще са безуспешни...(вече са)-за което искренно съжалявам,ако съм те наранил по някакъв начин!

Моята кучка сега се излежава на приятният морски бриз и напичащото слънце...
За снимките-може би,някой друг път...
Но повярвай ми...няма да останеш разочарован!
Ако имаш все още нещо към мен или изпитваш неприязън,
драсни едно лично да се разберем там де...
За дога...Дога си е дог...това е съвсем различен и специализиран форум...Там нещата се изчистиха,ако си забравил... bounce
Добре,айде наздраве! coffee


И..да те помоля за още едно нещо...Знаем,че речникът ти е цветущ и богат...ама моля те...айде стига с правописните грешки,а?Спри да се излагаш... Wink
Това като приятелски съвет dog
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
Sponsored content





За регистрацията в МФК Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За регистрацията в МФК   За регистрацията в МФК Empty

Върнете се в началото Go down
 
За регистрацията в МФК
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
pitbulls :: Общ раздел :: Новини-
Идете на: