pitbulls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
pitbulls

dogs
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 нашииник

Go down 
5 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: нашииник   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 12:38 am

да препоръчате някакъв вид нашииник? до сега акселчо беше със обикновен нашииник ест кожа , естествен цвят всмисал не боядисан , но вече ни е малак и като сме с него на разходка ни прави червено вратлето , та се чудя какво да му взема защото като порасне ще е с душач, но още е малак за такива мерки Exclamation

та.. ако има някои желаещ да изрази мнение и съвет .. с аксел чакаме bbq dog
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 9:31 am

MAKI написа:
да препоръчате някакъв вид нашииник? до сега акселчо беше със обикновен нашииник ест кожа , естествен цвят всмисал не боядисан , но вече ни е малак и като сме с него на разходка ни прави червено вратлето , та се чудя какво да му взема защото като порасне ще е с душач, но още е малак за такива мерки Exclamation

та.. ако има някои желаещ да изрази мнение и съвет .. с аксел чакаме bbq dog
слагай душача оше от сега от тия "нежните" тройните.
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 11:01 am

мисля че размерите на аксел не са за душач Question
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 11:07 am

MAKI написа:
мисля че размерите на аксел не са за душач Question
Аз пък си мисля нещо друго. Ако не се свикне от малък на душач, дали изобщо ще можеш да го ползваш като порастне. На мен все ми се виждат доста несигурни, т.е. има вероятност да се изплъзне от душача.
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 11:09 am

е какво препоръчваш ти? нагръдник?
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 11:23 am

MAKI написа:
е какво препоръчваш ти? нагръдник?
Въпроса не беше в това какво препоръчвам аз. А в това ако не свикне от малък дали като порастне няма да имаш проблем да го водиш с душач. Аз нищо не препоръчвам, водя както с нагръдник, така и с нашийник. Всеки си води както на него му е удобно.
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 11:25 am

ахам благодаря все пак , незнам но нагръдник за мен е невъзможно Exclamation ще слагам душач с цел сестрами да може да изкарва кучето като порасне и прояви агресия ..
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 6:30 pm

Ами според мен,ако от сега го сложиш с удушвач той бързо ще привикне...Но виждам,че вече си предначертал бъдещето на своят любимец,което хич не е положително:''сестрами да може да изкарва кучето като порасне и прояви агресия...''
Защо не е възможно нагръдник?Той един хубав душач е много по-скъп от един нагръдник...Моя душач(може би се вижда на някои от първите снимки на Съни...(вече го махнах,защото ще привикне))хубав струва 20лв!
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 7:55 pm

гюлев какво ми намекваш с това? че ще бия кучето ми ли? аксел е ПИТБУЛ , няма ПИТБУЛ които не проявява агресия към себеподобни!! сестрами не може да одържи кучето в екстремна ситуациа , а ако не знаеш когато е с нагръдник , кучето дърпа по силно...сега ясно ли ти е защо душач?
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 8:46 pm

значи повечето питове са възпитавани лошо , защото проявяват агресия .. + това тфоето куче е стаф ! има разлика омг .. + това социализирам кучето си и правя каквото мога по въпроса , но не мога да промена това което тече във вените му!!
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyВто Апр 24, 2007 9:07 pm

не си противореча!!ти каза че не е хубаво че казвам че след време аксел ще прояви агресия! ама то си е точно така .. по тфоита логика .. абе гюлев ти маи си много кухо парче чети малко .. не те обиждам пряко .. обидата щом е по мои адрес , ме обиждаш! и ти кфо верно ли си мислиш че твоя велик стаф СЪНКАТА нема прояви агресия??



Мод:БЕЗ ОБИДИ КЪМ МОДЕРАТОРА!!!ПРОЧЕТИ ПРАВИЛАТА!!!
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 8:59 am

Ей сега да се изкаже и "компетенцията", т.е. аз. Very Happy
Аз не знам пита Аксел на колко е, но моя е на 6 месеца и все още не е проявил агресия. Така, че си е индивидуално за всяко куче. Но Гулев е прав трябва да се внимава и агресията да се ограничава. Аз в случая не мисля, че сестра ти би удържала един порастнал пит с каквото и да е. Понеже аз виждам моя, ама то ще се удуши само и само да се изкопчи, поради тази причина съм ограничила воденето с нашийник. А по въпроса с нагръдника, както вече казах, на мен ми е по удобно, понеже веднага го хващам за нагръдника. При по малко разстояние между мен и кучето е по-лесно да се удържи.
MAKI след като си сигурен че сестра ти няма да може да го удържи е по-добре изобщо да не го извежда. В нас е така, който не го удържа не го извежда. Пък и си мисля, че ако ти си взел кучето не е редно да си прехвърляш отговорността на друг.
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 8:59 am

Yurgen написа:
а е ще прояви е ...споко ... времето си идва. немисля че гулев е хасал "специалист" че да научи кучето му на перфектно послушание. surrender
Заядливко Razz
Я кажи ти с какво водиш и как, ха да те видим сега Wink
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 12:01 pm

ббб не прехвърлям отговорност на друг , но не мога да и кажа ти няма да извеждаш кучето , аксел е около 5 месеца , и си проявява агресия вече Question прочети поста на гюлев , тои каза че неговото куче НЯМА да прояви агресия , и че пита може да е приятел със всички други кучета /аз не съм на това мнение / и че тои знае как да е подтисне ..

гюлев още чакам да ми кажеш как да подтискам и аз агресията
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 12:08 pm

MAKI написа:
ббб не прехвърлям отговорност на друг , но не мога да и кажа ти няма да извеждаш кучето , аксел е около 5 месеца , и си проявява агресия вече Question прочети поста на гюлев , тои каза че неговото куче НЯМА да прояви агресия , и че пита може да е приятел със всички други кучета /аз не съм на това мнение / и че тои знае как да е подтисне ..

гюлев още чакам да ми кажеш как да подтискам и аз агресията
Това дали пит ще прояви или не агресия, никой не може да знае.
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 12:11 pm

Цитат :
Не се хваля с перфектно обучение,но знам,че кучето ми не проявява и няма да проявява агресия за разлика от твоето!Агресията се подтиска,а като гледам ти нищо не правиш по въпросът!!!Питбулът е перфектен домашен любимец и може да си играе със абсолютно всички породи,стига да е възпитан и социализиран правилно!!

това е изказване на гюлев , ето за това негово изказване , сега чакам да ми обясни как да подтискам агресията на моето куче .. old man old man
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 12:17 pm

MAKI написа:
Цитат :
Не се хваля с перфектно обучение,но знам,че кучето ми не проявява и няма да проявява агресия за разлика от твоето!Агресията се подтиска,а като гледам ти нищо не правиш по въпросът!!!Питбулът е перфектен домашен любимец и може да си играе със абсолютно всички породи,стига да е възпитан и социализиран правилно!!

това е изказване на гюлев , ето за това негово изказване , сега чакам да ми обясни как да подтискам агресията на моето куче .. old man old man
Универсална рецепта няма. Но можеш да пробваш с мъмрене, ако щеш и с леко шамарче по дупето, при мен по-скоро помага говоренето, но когато кучето направи нещо което не искаш. Трябва да му покажеш по някакъв начин, че не си доволен от него. Може би Гюлев имаше това в предвид с "подтискане на агресията". Трябва да покажеш, че ти не одобряваш да е агресивен без повод.
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 12:21 pm

да, това го разбирам много добре . но той казва пита може да е приятел с всички други .. ако това го прочете един бъдещ собственик на пит , след това може да изпати много! за мен пита НЕ може да бъде приятел с всички други кучета , дори да си има приятели , трябва да се внимава защото може да пострадат . това е мое лично мнение , които не е съгласен моля да коментира banana
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 12:27 pm

MAKI написа:
да, това го разбирам много добре . но той казва пита може да е приятел с всички други .. ако това го прочете един бъдещ собственик на пит , след това може да изпати много! за мен пита НЕ може да бъде приятел с всички други кучета , дори да си има приятели , трябва да се внимава защото може да пострадат . това е мое лично мнение , които не е съгласен моля да коментира banana
Аз не съм напълно съгласна. Моят в МОМЕНТА е приятел с всички кучета около нас, но това в никакъв случай не е гаранция, че ще останат нещата така. Даже забелязвам как постепенно започва да си ги подбира.
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 12:30 pm

в момента , но доколкото знам кучето ти е на 6 месеца ли колко каза . та нали те тепърва почват да проявяват агресия ? казваш подбира си приятелите вече , може след време да почне тези които му се натрапват да ги гони с по "твърди" мерки .. и аз не искам пита ми да е агресивен към кучетата , но съм реалист и знам че едва ли ще е приятел баш със всички кучета..
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 1:59 pm

MAKI написа:
в момента , но доколкото знам кучето ти е на 6 месеца ли колко каза . та нали те тепърва почват да проявяват агресия ? казваш подбира си приятелите вече , може след време да почне тези които му се натрапват да ги гони с по "твърди" мерки .. и аз не искам пита ми да е агресивен към кучетата , но съм реалист и знам че едва ли ще е приятел баш със всички кучета..
Може и така да стане, а може и да не е аресивен (като в тази дума влагам агресия без повод).
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 2:07 pm

При мен случая е обратен или тенденцията е обратна..с възрастта притъпява агресията, дори си игра с женско хъски, нещо което не съм си представял Rolling Eyes
Все пак вианги си имам едно на ум, но като по малка беше далеч по агресивна, знам ли, но съм сигурен че сега е по социализиана, ако щете по добра.
Все пак факторите предизвикващи гаресия са много и различни според мен, кучето може да се изнерви и от стопаните на другото куче, например.
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 2:13 pm

И аз съм чувала тази теза някъде. И се сетих за един пит в моя квартал, който го води една баба. Та този пит веднъж минах толкова близо до него, че едва не го блъснах и той не реагира. И доста пъти съм го наблюдавала и е страхотно социализиран, дори се замислям дали изобщо проявява агресия. Neutral
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: д   нашииник EmptyСря Апр 25, 2007 11:11 pm

добре , кучето е социализирано , но това не значи че ще е приятел с всиички кучета нали? както митакси каза , винаги си има едно на ум .. това значи че кучето му не е приятел с всички други , според мен поне! а все още чакам гюлев да ми обясни как да подтискам агресията на кучето ми , като ми обясни , аз ще кажа точно от това което ми е написал , аз кое правя и кое не ! за да видим дали аз съм толкова лош възпитател ..
Върнете се в началото Go down
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник EmptyЧет Апр 26, 2007 8:52 am

MAKI написа:
добре , кучето е социализирано , но това не значи че ще е приятел с всиички кучета нали? както митакси каза , винаги си има едно на ум .. това значи че кучето му не е приятел с всички други , според мен поне! а все още чакам гюлев да ми обясни как да подтискам агресията на кучето ми , като ми обясни , аз ще кажа точно от това което ми е написал , аз кое правя и кое не ! за да видим дали аз съм толкова лош възпитател ..
Ахахахаха при питбула няма как да имаш гаранция за каквото и да е. Разбира се, че винаги трябва да се има едно наум. Пример, когато ни доближи някое непознато куче винаги го хващам и ги запознавам на повод, а моя е достатъчно социализиран.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





нашииник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: нашииник   нашииник Empty

Върнете се в началото Go down
 
нашииник
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
pitbulls :: Общ раздел :: Лафче-
Идете на: