pitbulls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
pitbulls

dogs
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Хранене на кучето

Go down 
+7
Yurgen
darklady
Admin
BBB
zelka
Jordan staff
mitaksi
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyВто Апр 03, 2007 9:25 am

Yurgen написа:
Майката му е натурална храна! Оризче ,месце,зеленчуци..... както ми каза "zelka" в един друг форум. Моя сега така яде че направо ушите му плющят ( отрязаните ) cheers
То е ясно , че яде и шоколад да му даваш пак ще яде, въпроса с тия менюта е че не се знае кое по колко и как, аз давам гранула давам и готвено, макар и по рядко.
Върнете се в началото Go down
zelka
напреднал
напреднал



Брой мнения : 60
Registration date : 28.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyЧет Апр 05, 2007 4:14 pm

mitaksi написа:
Yurgen написа:
Майката му е натурална храна! Оризче ,месце,зеленчуци..... както ми каза "zelka" в един друг форум. Моя сега така яде че направо ушите му плющят ( отрязаните ) cheers
То е ясно , че яде и шоколад да му даваш пак ще яде, въпроса с тия менюта е че не се знае кое по колко и как, аз давам гранула давам и готвено, макар и по рядко.

Ти като даваш гранула да не би да знаеш по колко въглехидрати или белтъци даваш?Или вярваш на табличката на чувала? Вие не разбрахте ли че всяко куче си е с различен организъм.Че едното е 20кг другото е 25.Че едното тренира а друго не тренира. Стига глупости. Нямаш ли око и не следиш ли кучето кощеш и с квото и да го храниш пак нема стане нищо. Натуралната храна се наглася според кучето.Според неговото ежедневие и според неговия организъм. Когато виждаш че му е малко добавяш когато виждаш че не го изяжда всичко или качва килограми намаляш. Същото важи и с играта с въглехидратите и белтъците когато бяга как се чуства енергично ли е не е ли. Честно казано не ми се занимава вече.Хранете си с квото си искате и както искате.Само че това което казвате не е правилно.
Върнете се в началото Go down
qwer




Брой мнения : 5
Localisation : sofia
Registration date : 06.04.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПет Апр 06, 2007 10:29 pm

Абе нека ПАПКАТ К'вото си искат , аз не чета списания ма мога да позная моето куче к'во иска да папка , натуралната храна е много по-добре от храната по американските списания , защо мислите че кучетата са по-различни от хората , те имат свой собствен вкус. ХРАНЕТЕ ГИ С ГРАНУЛИ И АФГАНИСТАНКИ ОРИЗ, БОБ ЧОРБА И СВИНСКО С МАЙОНЕЗА!
Това че , Mitaksi е "забравен от еволюцията" , може да си задаржи мнението за задния двор , щото не ме кефят такива глупави мнения , и чети повече БРОШУРКИ!
Върнете се в началото Go down
darklady
Admin
darklady


Брой мнения : 128
Registration date : 13.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyВто Апр 10, 2007 2:33 pm

Леле, я вземете и ми направете хранителен режим, че да се храня правилно като сте такива всезнайковци!
не случайно зоотехниците и ветеринарните лакари учат "режими на хранене" и уважаващите себе си фирми, занимаващи се с производство на храни за кучета назначават консултанти по храненето. То ако беше много просто -всички да сме професори по хранене. Освен това книгите като цяло са за четене, а това че някой от вас ги използват за стъпало оли изтривалка си е техен проблем.
Темите във форумите се пишат за да си изказва всеки мнението и който се нуждае от съвет да го получи, а не да нападате другите за мнението им.
Върнете се в началото Go down
zelka
напреднал
напреднал



Брой мнения : 60
Registration date : 28.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyСря Апр 11, 2007 2:29 pm

darklady написа:
Леле, я вземете и ми направете хранителен режим, че да се храня правилно като сте такива всезнайковци!
не случайно зоотехниците и ветеринарните лакари учат "режими на хранене" и уважаващите себе си фирми, занимаващи се с производство на храни за кучета назначават консултанти по храненето. То ако беше много просто -всички да сме професори по хранене. Освен това книгите като цяло са за четене, а това че някой от вас ги използват за стъпало оли изтривалка си е техен проблем.
Темите във форумите се пишат за да си изказва всеки мнението и който се нуждае от съвет да го получи, а не да нападате другите за мнението им.

Само че не забравяй че тия консултанти и другите кретени са там защото им плащат също така не забравяй че това всичкото е с една цел правене на пари. Не знам дали си запозната но сега почти всеки "кучкар" вкарва се най добрата храна от чужбина.Едно време гранулите бяха няколко вида не сега 1000 вида и всеки втори внася храна. Еми да в книгите има доста полезна информация само че не забравяй че кучето не ти е някакъв факт или някоя книга а е куче жив организъм Wink.
Върнете се в началото Go down
nug
специалист
специалист
nug


Брой мнения : 101
Age : 36
Localisation : Pazardjik City
Registration date : 26.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyЧет Апр 12, 2007 12:03 am

Кучето си е куче не е некво нежно бебе дай му да яде един път на ден и го спукай от тренировки така то ще е щастливо а и вие сащо taz
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyНед Апр 15, 2007 5:00 pm

Аз преминах на разнообразно хранене веч!Преди храних само с гранулирана храна,обаче редувам:Royal Canine или Pedegree,консерва и винаги добавям зеленчуци с витамин!
Я кажете вие как храните?Сменили ли сте начина? dog
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
Yurgen
напреднал
напреднал
Yurgen


Брой мнения : 52
Registration date : 13.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyНед Апр 15, 2007 5:23 pm

Royal Canine или Pedegree.... това ли ти е разнообразното хранене ве "специалист" от колко време ти прикаам че педигри и е боклук.

като сменяш марката храна тряаа смяната да е около 4 дена наи малко малко по малко добавяш новата гранула
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyНед Апр 15, 2007 5:42 pm

''Royal Canine или Pedegree,консерва и винаги добавям зеленчуци с витамин!''
Нещо против?Естествено,че има период когато сменям храните!!! chat То трябва да си много глупав...ако няма период!!! dog
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
nug
специалист
специалист
nug


Брой мнения : 101
Age : 36
Localisation : Pazardjik City
Registration date : 26.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyНед Апр 15, 2007 10:02 pm

Тея гранули са некви набухватели гадна соя и др. глупости ... по добре е кучето да се храни с естествени продукти с кайма яйца кокали зеленчуци сащо и други
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyНед Апр 15, 2007 10:31 pm

Ами според мен това е малко крайно,защото ако найстина бяха боклуци нямаше да има и лекари,които да са специално назначени за отговорници по храната... Exclamation Иначе тези неща,които си изброил ти заедно с ориз,свинско месо и още много други меса и др. са просто необходими!Без тях ме може!!!За кокалите не съм изобщо съгласен,защото знам не един случай за кучета и то ГОЛЕМИ кучета починали от малки костици-пилешки...:ротвайлери,боксери и още мн. други!За това според мен трябва да се избягват кокалите! study old man
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: д   Хранене на кучето - Page 2 EmptyНед Апр 15, 2007 11:32 pm

не съм съгласен с теб , защо да избягвам кокалите? естествено че няма му дам примерно от риба! но има кокали които могат да се ядат от кучета silent
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyНед Апр 15, 2007 11:55 pm

Кокалите от дребната риба,когато тя е сварена не са вредни,защото се разтапят,но за пилешките!!! Exclamation
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
BBB
специалист
специалист



Брой мнения : 170
Registration date : 15.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 16, 2007 9:47 am

Аз кокали изобщо не давам, просто не ми се рискува. Пък и нямат никаква хранителна стойност. Защо да рискувам да давам нещо което е опасно след като не е наложително да го давам. Да отбележа само, че става въпрос за цели кокали.
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: д   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 16, 2007 8:41 pm

само пилешки и рибешки кокали ли има? Question confused monkey
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 16, 2007 8:55 pm

Кокалите нямат никаква хранителна стойност и са опасни за хранопроводната система на нашите животни...-невиждам за какво се зачекваш сега?На всички мнението ни е единодушно и всички освен теб сме съгласни,че костите са опасни,няма значение какви са!!!Но все пак всеки си има право на избор...РИСКЪТ си е твой!Ако бяха полезни,може би щяха да преработват кокали на суха храна,защо преработват само месо??? Question
Благодаря...много бих искал да ми отговориш на този въпрос! study
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
nug
специалист
специалист
nug


Брой мнения : 101
Age : 36
Localisation : Pazardjik City
Registration date : 26.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 16, 2007 11:47 pm

Пилешки кокали не се дават освен,ако не е преварено на повече време,а рибия изобщо.тя не е полезна и оврежда обонянието при кучетата!
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 16, 2007 11:51 pm

А дребна риба може ли?която е високо преварена?
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyВто Апр 17, 2007 7:25 pm

Ммм...виж Нуг,заинтересувах се много,защото от отдавна давам преварена риба(цаца и таранка към храната)и се зайнтригувах като разбрах,че можело да си изгуби обонянието...И като погледнах,че съставът на витамини Sa37 се състои от рибно брашно или основа май беше...няма значение!Така,че според мен рибата не вреде на обонянието на кучето... study
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
nug
специалист
специалист
nug


Брой мнения : 101
Age : 36
Localisation : Pazardjik City
Registration date : 26.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 23, 2007 10:52 am

По добре поискай съвет от някой ветеринар мен така ми е казал ...
Върнете се в началото Go down
mitaksi
специалист
специалист
mitaksi


Брой мнения : 217
Localisation : София
Registration date : 05.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 23, 2007 11:10 am

Хранете както си искате, само ме псолушайте за едно никакви кокали, никакви...ако толкова много сте сигурни, чеи ма нещо полезнои в кокалите поне ги давайте под формата на брашно, което не знам откъде ще се намери Wink
Върнете се в началото Go down
nug
специалист
специалист
nug


Брой мнения : 101
Age : 36
Localisation : Pazardjik City
Registration date : 26.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 23, 2007 10:42 pm

xaxaxaxa на куче да не даваме кокали surrender
Върнете се в началото Go down
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: хм   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 23, 2007 11:18 pm

гюлев да ти кажа само едно , сега прочетох тфа дето сички били сагласни само аз не , това че не сички ти отговарят не значи че сички са съгласни! lol!

а какво кучешката храна е много добра ли? аре моля ти се .. кое е по добро за кучето? цял живот на некфи гранули дето кои знае кфо има , или на некфо яко месце? bbq bbq

ако си мислиш че в 100 грама кучешка храна има това което пише на опаковката .. lol! lol! shoked
Върнете се в началото Go down
Jordan staff
специалист
специалист
Jordan staff


Брой мнения : 494
Age : 34
Localisation : Бургас
Registration date : 24.02.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 23, 2007 11:22 pm

първо-ГУЛЕВ БЕ ЧОВЕК!!!
второ-никъде не съм споменал,че месото и ''човешката храна'' са вредни!!!Къде си прочел...незнам!Но кокалите изобщо не трябва да се дават!!!А относно гранулите-като си купиш на кучето човал от 80 лв храна-20 кг...тогава ще се увериш!!!Wink
Върнете се в началото Go down
http://gtr1.aha.bg/
MAKI
специалист
специалист
MAKI


Брой мнения : 100
Registration date : 28.03.2007

Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: а   Хранене на кучето - Page 2 EmptyПон Апр 23, 2007 11:26 pm

не че имаш против месото .. просто всички казвате кучешка храна кучешка храна .. а откъде си сигурен че нещата които пише са верни?! не може да си сигурен Exclamation
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Хранене на кучето - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хранене на кучето   Хранене на кучето - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Хранене на кучето
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
pitbulls :: Ветеринарен кабинет и хранене :: Хранене-
Идете на: